Kandydaci na galę, która ma się odbyć 10 lutego, zostali w końcu dziś ogłoszeni, a Netflix ponownie startuje z wielkimi szansami, ale Joker i Volt mogą kiedyś być bardzo szczęśliwym, kreatywnym zespołem Hollywood.

Od 92. Gali Oskarowej zajmie nam niecały miesiąc, bo 10 lutego odbędzie się największa doroczna impreza filmu. Dziś w końcu otrzymaliśmy pełną listę kandydatów, możecie przeczytać poniżej.

Nie ma powodu, by Netflix narzekał teraz na nominacje, w końcu zarówno Irlandczycy, jak i Historia Małżeńska otrzymały ich mnóstwo (pierwsza osiągnęła 10, druga 6 nominacji), ale oczywiście scenariusz widziany na Złotym Globie Nagrody mogą się powtarzać, a tylko ułamek został pomyślnie zamieniony na rzeczywistą opłatę. W każdym razie rok 1917, jak i Once Upon a Time Hollywood również mają spore szanse na start dla rzeźb (obie były nominowane w 10 kategoriach), a jeden z małych szczytów naszych serc, Joker, również otrzymał jarmark. liczba nominacji, łącznie 11 sztuk. Nawiasem mówiąc, wiek Star Wars: Skywalker otrzymał tylko 3 nominacje, a Avengers: Endgame ma tylko szansę wygrać nagrodę za efekty wizualne.

Nominowani do Oscara 2020:

Najlepszy film:

Królowie asfaltu
Irlandzki
Królik Jojo
Żartowniś
chybienie
Historia małżeństwa
1917
Był kiedyś Hollywood
Pasożyty

Najlepszy reżyser:

Martin Scorsese (Irlandczyk)
Todd Phillips (Joker)
Sam Mendes (1917)
Quentin Tarantino (Pewnego razu w Hollywood)
Bong Joon-hoo (Pasożyty)

Najlepszy aktor:

Antonio Banderas (Ból i Chwała)
Leonardo DiCaprio (Pewnego razu w Hollywood)
Adam Driver (Historia małżeństwa)
Joaquin Phoenix (Joker)
Jonathan Pryce (Dwóch papieży)

Najlepsza aktorka:

Cynthia Erivo (Harriet)
Scarlett Johansson (Historia małżeństwa)
Saoirse Ronan (Missy)
Charlize Theron
Renee Zellweger (Judy)

Najlepszy aktor drugoplanowy:

Tom Hanks (jeden wyjątkowy przyjaciel)
Anthony Hopkins (Dwaj papieże)
Al Pacino (Irlandczyk)
Joe Pesci (Irlandczyk)
Brad Pitt (Pewnego razu w Hollywood)

Najlepsza aktorka drugoplanowa:

Kathy Bates (Ballada autorstwa Richarda Jewella)
Laura Dern (Historia małżeństwa)
Scarlett Johannson Królik Jojo
Florencja Pugh (Missy)
Margot Robbie (Skandal)

Najlepszy oryginalny scenariusz:

Uwięziony (Rian Johnson)
Historia małżeństwa (Noah Baumbach)
1917 (Sam Mendes, Krysty Wilson-Cairns)
Był kiedyś Hollywood (Quentina Tarantino)
Pasożyty (Bong Joon-ho, Jin Won Han)

Najlepiej dostosowany scenariusz:

Irlandzki (Stevena Zailliana)
Jojo Nyuszi (Taika Waititi)
Joker (Todd Phillips, Scott Silver)
Just Mercy (Destin Daniel Cretton, Andrew Lanham)
chybienia (Greta Gerwig)
Dwaj papieże (Anthony McCarten)

Najlepszy film obcojęzyczny:

Święto Bożego Ciała
Królowa Miodu
Nędznicy
Ból i chwała
Pasożyty

Najlepszy film animowany:

Więc podnieś swojego smoka 3.
szukam swojego ciała
Klaus – Sekretna historia Bożego Narodzenia
Brakujące ogniwo
Toy Story 4

Najlepszy projekt wizualny:

Irlandzki
Królik Jojo
1917
Był kiedyś Hollywood
Pasożyty

Najlepsza fotografia:

Irlandzki (Rodrigo Prieto)
Joker (Lawrence Sher)
Latarnia morska (Jarin Blaschke)
1917 (Roger Deakins)
Pewnego razu w Hollywood (Robert Richardson)

Najlepszy kostium:

Irlandzki
Królik Jojo
Żartowniś
chybienie
Był kiedyś Hollywood

Najlepsze cięcie:

Królik Jojo
Pasożyty
Królowie asfaltu
Żartowniś
Irlandzki

Najlepszy makijaż:

Skandal
Żartowniś
Judy
Demon: Pani Ciemności
1917

Najlepsza muzyka:

Żartowniś
chybienie
Historia małżeństwa
1917
Gwiezdne wojny: Skywalker Age

Najlepsza piosenka wstawiana:

Nie mogę się wyrzucić (Toy Story 4)
Znowu mnie pokocham (Rocketman)
Stoję z tobą (przełom)
W nieznane (Magia Lodu 2)
Wstań (Harriet)

Najlepsze miksowanie dźwięku:

Ad Astra – Droga do gwiazd
Królowie asfaltu
Żartowniś
1917
Był kiedyś Hollywood

Najlepsze cięcie dźwięku:

Królowie asfaltu
Żartowniś
1917
Był kiedyś Hollywood
Gwiezdne wojny: Skywalker Age

Najlepsze efekty wizualne:

Avengers: Koniec gry
Irlandzki
1917
Król Lew
Gwiezdne wojny: Skywalker Age

Najlepszy film dokumentalny:

Amerykańska jednostka fabryczna
Jaskinia
Krawędź demokracji
Do mojej małej dziewczynki Sama
Królowa Miodu

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny:

W nieobecności
Nauka jazdy na deskorolce w Warzone
Życie mnie wyprzedza
Św. Ludwik Superman
Spacer biegnij Cha-Cha

Najlepszy krótkometrażowy film animowany:

Dcera
Miłość do włosów
Kitbull
Niezapomniany
Siostra

Najlepszy film krótkometrażowy:

Braterstwo
Klub piłkarski Nefta
Okno sąsiadów
Saria
Siostra

Czy zgadzasz się z kandydatami w kategoriach?