Dziś wieczorem ujawniono, które gry jury The Game Awards przyznało najlepsze nagrody.

Podobnie jak w zeszłym roku, tegoroczne gry zostały nagrodzone w wielu kategoriach, w tym gracze branżowi i sportowcy podczas The Game Awards, podczas którego odbyło się również miłe małe show w świecie gry, dając salę na wydarzenia dla ekscytujących zapowiedzi gier i ekskluzywnych zwiastunów w dodatek do ceremonii wręczenia nagród.

Pokazujemy, które tytuły zasłużyły na zwycięstwo (pogrubiliśmy nazwiska zwycięzców w poszczególnych kategoriach). Nie mówimy, że nie mamy poczucia braku patrząc na zwycięzców…

Gra roku

Horizon Zero Dawn (Gry partyzanckie / Sony Interactive Entertainment)
The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD / Nintendo)
Persona 5 (Atlus)
Pola bitwy PlayerUnknown (PUBG Corp.)
Super Mario Odyssey (Nintendo EPD / Nintendo)

Najlepszy rodzaj

Horizon Zero Dawn (Gry partyzanckie)
Resident Evil 7: Biohazard (Capcom)
Super Mario Odyssey (Nintendo EPD)
The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD)
Wolfenstein II: The New Colossus (MachineGames / Bethesda)

Najlepsza narracja

Hellblade: Senua’s Sacrifice (Tameem Antoniades, Elizabeth Ashman-Rowe / Ninja Theory)
Horizon Zero Dawn (John Gonzalez / Ninja Theory)
NieR: Automatyczny (Yoko Taro, Hana Kikuchi, Yoshiho Akabane / Platinum Games)
Co pozostało z Edith Finch (Ian Dallas / Giant Sparrow)
Wolfenstein II: The New Colossus (Jen Matthies, Tommy Tordsson Bjork / MachineGames)

Najlepszy projekt

Cuphead (Studio MDHR Entertainment)
Destiny 2 (Bungie / Aktywność)
Horizon Zero Dawn (Gry partyzanckie / Sony Interactive Entertainment)
Persona 5 (Atlus)
The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD / Nintendo)

Najlepsza muzyka

Cuphead (Kristofer Maddigan)
Przeznaczenie 2 (Mike Salvatori, Skye Lewin, C Paul Johnson)
NieR: automatyczny (Keiichi Okabe, Keigo Hoashi)
Persona 5 (Shoji Meguro)
Super Mario Odyssey (Naoto Kubo, Shiho Fujii, Koji Kondo)
The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Manaka Kataoka, Yasuaki Iwata)

Najlepszy dźwięk

Przeznaczenie 2 (Bungie)
Hellblade: Ofiara Senuy (Teoria Ninja)
Resident Evil 7: Biohazard (Capcom)
Super Mario Odyssey (Nintendo EPD / Nintendo)
The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD / Nintendo)

Najlepsze kształtowanie

Ashly Burch, Horizon Zero Dawn (jako Aloy)
Brian Bloom, Wolfenstein II: The New Colossus (jako BJ Blazkowicz)
Claudia Black, Uncharted: Zaginione Dziedzictwo (jako Chloe Frazer)
Laura Bailey, Uncharted: Zaginione Dziedzictwo (jak Nadine Ross)
Melina Juergens, Hellblade (mięta Senua)

Gry na wpływ

(lub gry, które sprawiają, że myślisz)

Bury Me, My Love (Polowanie na piksele / Figi / ARTE / Playdius)
Hellblade: Ofiara Senuy (Teoria Ninja)
Life is Strange: Before the Storm (Deck Nine / Square Enix)
Noc w lesie (Nieskończona jesień)
Proszę zapukać do moich drzwi (Levall Games AB)
Co pozostało z Edith Finch (Giant Sparrow / Annapurna Interactive)

Najlepsza stale aktualizowana gra

Destiny 2 (Bungie / Aktywność)
Grand Theft Auto Online (Gry Rockstar)
Obserwacja (Blizzard)
PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG. Corp)
Rainbow Six: Siege (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
Warframe (cyfrowe skrajności)

Najlepsza niezależna gra

Cuphead (Studio MDHR Entertainment)
Hellblade: Ofiara Senuy (Teoria Ninja)
Noc w lesie (Nieskończona jesień)
Stos (Gry Nadolbrzymów)
Co pozostało z Edith Finch (Giant Sparrow / Annapurna Interactive)

Najlepsza gra mobilna

Bohaterowie z emblematem ognia (inteligentne systemy / Nintendo)
Ukryci ludzie (Adriaan de Jongh / Sylvain Tegroeg)
Monument Valley 2 (ustwo gry)
Podróż starego człowieka (złamane zasady)
Super Mario Run (Nintendo)

Najlepsza gra podręczna

Ever Oasis (Grezzo / Nintendo)
Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia (Intelligent Systems / Nintendo)
Metroid: Samus powraca (MercurySteam / Nintendo)
Historie Monster Hunter (Wspaniałe / Capcom / Nintendo)
Poochy i Yoshi’s Woolly World (Good-Feel / Nintendo)

Najlepsza gra VR / AR

Farpoint (Impulse Gear / Sony Interactive Entertainment)
Lone Echo (Gotowe o świcie / Oculus Studios)
Resident Evil 7: Biohazard (Capcom)
Star Trek: Bridge Crew (Red Storm Entertainment / Ubisoft)
SUPERHOT VR (Drużyna SUPERHOT)

Najlepsza gra akcji

Cuphead (Studio MDHR Entertainment)
Destiny 2 (Bungie / Aktywność)
Nioh (zespół Ninja / Sony Interactive Entertainment)
Prey (Arkane Studios / Bethesda)
Wolfenstein II: The New Colossus (MachineGames / Bethesda)

Najlepsza przygodowa gra akcji

Assassin’s Creed: Origins (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
Horizon Zero Dawn (Gry partyzanckie / Sony Interactive Entertainment)
Super Mario Odyssey (Nintendo EPD / Nintendo)
The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD / Nintendo)
Uncharted: Zaginione Dziedzictwo (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)

Najlepsza gra fabularna

Divinity: Original Sin II (Larian Studios)
Final Fantasy XV (Square Enix Business Division 2 / Square Enix)
NieR: Automatyczny (Platinum Games / Square Enix)
Persona 5 (Atlus)
South Park: The Fractured But Whole (Ubisoft San Francisco / Ubisoft)

Najlepsza gra walki

RAMIONA (Nintendo EPD / Nintendo)
Injustice 2 (NetherRealm Studios / Warner Bros. Interactive Ent)
Marvel kontra Capcom: Nieskończoność (Capcom)
Nidhogg 2 (Gry Messhof)
Tekken 7 (Bandai Namco Studios / Bandai Namco Entertainment)

Najlepsza gra rodzinna

Mario Kart 8 Deluxe (Nintendo EAD / Nintendo)
Mario + Rabbids Kingdom Battle (Ubisoft Paris + Milan / Ubisoft)
Sonic Mania (PagodaWest Games, Headcannon / Sega)
Splatoon 2 (Nintendo EPD / Nintendo)
Super Mario Odyssey (Nintendo EAD / Nintendo)

Najlepsza gra strategiczna

Halo Wars 2 (Creative Assembly, 343 Industries / Microsoft Studios)
Mario + Rabbids Kingdom Battle (Ubisoft Paris + Milan / Ubisoft)
Total War: Warhammer II (Creative Assembly / Sega)
Ząb i ogon (Gry kieszonkowe)
XCOM 2: Wojna Wybrańców (Firaxis Games / 2K)

Najlepsza gra sportowa / wyścigowa

FIFA 18 (EA Vancouver / EA)
Forza Motorsport 7 (Turn 10 Studios / Microsoft Studios)
Gran Turismo Sport (Polyphony Digital / Sony Interactive Entertainment)
NBA 2K18 (koncepcje wizualne / sport 2K)
Pro Evolution Soccer 2018 (PES Productions / Konami)
Project Cars 2 (Slightly Mad Studios / Bandai Namco Entertainment)

Najbardziej oczekiwana gra

God of War (Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / Sony Interactive Entertainment)
Monster Hunter World (Capcom)
Red Dead Redemption II (Gry Rockstar)
The Last of Us Part II (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)

Najpopularniejszy gracz

Andrea Rene (Co jest dobre w grach)
Clint Lexa („Połowicznie skoordynowany”)
Guy Beahm („Dr Brak szacunku”)
Mike Grzesiek („Całun”)
Steven Spohn (AbleGamers)

Najlepsza gra e-sportowa

Counter-Strike: Global Offensive (Zawór)
DOTA2 (zawór)
League of Legends (Zamieszki)
Obserwacja (Blizzard)
Liga Rakietowa (Psyonix)

Najlepszy e-sportowiec

Lee Sang-hyeok „Faker” (SK Telecom 1, League of Legends)
Marcelo „coldzera” David (SK Gaming, Counter-Strike: GO)
Nikola „NiKo” Kovac (Klan FaZe, Counter-Strike: GO)
Je-hong „ryujehong” Ryu (dynastia Seulu, Overwatch)
KuroKy autorstwa Salehi Takhasomi (Team Liquid, DOTA 2)

Najlepsza drużyna e-sportowa

Chmura 9
Klan FaZe
Lunatic-Hai
SK Telecom T1
Zespół płynny

Najlepsza debiutancka gra niezależna

Cuphead (Studio MDHR Entertainment)
Historia golfa (gry z paskami bocznymi)
Hollow Knight (Drużyna Cherry)
Pan Shifty (Drużyna Shifty)
Slime Rancher (Park Monomi)

Nagroda za grę studencką

(lub najlepsza gra stworzona przez studentów)

Spadające niebo (Jonathan Nielssen, Nikolay Savoy, Mohsen Shah / Państwowa Szkoła Filmowa i Telewizyjna)
Ze światła (Alejandro Grossman, Steven Li, Sherveen Uduwana / USC)
Hollowed (Erin Marek, Jerrick Flores, Charley Choucard / University of Central Florida)
Impuls (Hugo Verger, Remi Bertrand, Maxime Lupinski / IIM)
Poziom do kwadratu (Kip Brennan, Stephen Scoglio, Dane Perry Svendsen / Uniwersytet Swinburne)
Znaczenie (Hariz Yet / DigiPen Institute of Technology Singapore)

Chińska nagroda za grę fanów

Honor of Kings T 王者 荣耀》 (Timi Studio Group)
ICEY 《艾希》 (Sieć FantaBlade)
Gumballs & Dungeons umb 不 思议 迷宫》 (QcPlay Limited)
jx3 HD 剑网》》 (Kingsoft Corporation)
Monument Valley 2 谷 纪念碑 谷 2》 (ustwo gry)

W komentarzach napisz, czy zgadzasz się z decyzjami lub co chciałbyś, aby wyróżnić się z pola jako zwycięzca?