To wszyscy zwycięzcy The Game Awards 2020, których niekwestionowanym zwycięzcą był The Last of Us Part 2, z siedmioma nagrodami, w tym Game of the Year i Directing.

Game Awards 2020 już ogłosiło swoich zwycięzców. Na trwającej ponad dwie godziny gali widzieliśmy tak ciekawe zapowiedzi jak ARK 2, Perfect Dark czy The Callisto Protocol. Wielkim zwycięzcą został The Last of Us Part 2, z siedmioma nagrodami, w tym za najlepszą grę i najlepszą reżyserię.

Tutaj możesz zobaczyć wszyscy zwycięzcy wszystkich kategorii na The Game Awards, łącznie z resztą nominowanych. Pod tym linkiem można zobaczyć podsumowanie gali wraz ze wszystkimi zapowiedziami.

Wszyscy zwycięzcy The Game Awards 2020

Najlepsza gra (gra roku)

  • Animal Crossing: Nowe Horyzonty (Nintendo)
  • DOOM Eternal (oprogramowanie id / Bethesda)
  • Remake Final Fantasy VII (Square Enix)
  • Duch Tsushimy (Sucker Punch / SIE)
  • Hades (Gry nadolbrzymów)
  • The Last of Us Part II (Niegrzeczny pies / SIE)

Najlepszy kierunek

  • Remake Final Fantasy VII (Square Enix)
  • Duch Tsushimy (Sucker Punch / SIE)
  • Hades (Gry nadolbrzymów)
  • Okres półtrwania: Alyx (zawór)
  • The Last of Us Part II (Niegrzeczny pies / SIE)

Najlepsza narracja

  • 13 Strażników: Aegis Rim (George Kamitani)
  • Final Fantasy VII Remake (Kazushige Nojima, Motomu Toriyama, Hiroki Iwaki, Sachie Hirano)
  • Duch Tsushimy (Ian Ryan, Liz Albl, Patrick Downs, Jordan Lemos)
  • Hades (Greg Kasavin)
  • The Last of Us Part II (Neil Druckmann, Halley Gross)

Najlepszy kierunek artystyczny

  • Remake Final Fantasy VII (Square Enix)
  • Duch Tsushimy (Sucker Punch / SIE)
  • Hades (Gry nadolbrzymów)
  • Ori and the Will of the Wisps (Moon Studios / Xbox Game Studios)
  • The Last of Us Part II (Niegrzeczny pies / SIE)

Najlepsza muzyka

  • DOOM Eternal (Mick Gordon)
  • Final Fantasy VII Remake (Nobuo Uematsu, Masahi Hamauzu, Mitsuto Suzuki)
  • Hades (Darren Korb)
  • Ori and the Will of the Wisps (Gareth Coker)
  • The Last of Us Part II (Gustavo Santaolala, Mac Quale)

Lepsze projektowanie dźwięku

  • DOOM Eternal (oprogramowanie id / Bethesda)
  • Okres półtrwania: Alyx (zawór)
  • Duch Tsushimy (Sucker Punch / SIE)
  • Resident Evil 3 (Capcom)
  • The Last of Us część 2 (Niegrzeczny pies / SIE)

Najlepsza wydajność

  • Ashley Johnson jako Ellie, The Last of Us Part II
  • Laura Bailey jako Abby, The Last of Us Part II
  • Daisuke Tsuji jako Jin Sakai, Duch Tsushima
  • Logan Cunningham jako Hades,
  • Hades Nadji Jeter jako Miles Morales, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Gry na wpływ

  • Jeśli znaleziono… (DREAMFELL / Annapurna)
  • Kentucky Route Zero: TV Edition (komputer kartonowy / Annapurna)
  • Spiritfarer (Grom Lotosu Gry)
  • Tel Me Why (Dontnod Entertainment / Xbox Game Studios)
  • Przez najciemniejsze czasy (Gry Paintbucket)

Najlepsza gra jako usługa (w toku)

  • Apex Legends (odrodzenie / EA)
  • Przeznaczenie 2 (Bungie)
  • Call of Duty Warzone (Totem Nieskończoności / Activision)
  • Fortnite (epickie gry)
  • No Man’s Sky (Hello Games)

Najlepsza gra niezależna

  • Padlina (Studio gier Fobia)
  • Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver)
  • Hades (Gry nadolbrzymów)
  • Spelunky 2 (Mossmouth)
  • Spiritfarer (Grom Lotosu Gry)

Najlepsza gra mobilna

  • Wśród nas (InnerSloth)
  • Call of Duty Mobile (TiMi Studios / Activision)
  • Uderzenie Genshina (miHoYo)
  • Legendy Runeterry (Riot Games)
  • Pokémon Café Mix (Genius Sonority)

Lepsze wsparcie społeczności

  • Apex Legends (odrodzenie / EA)
  • Przeznaczenie 2 (Bungie)
  • Fall Guys (Mediatonic / Devolver)
  • Fortnite (epickie gry)
  • No Man’s Sky (Hello Games) Valorant (Riot Games)

Innowacje w zakresie dostępności

  • Assassin’s Creed Valhalla (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
  • Uziemiony (Obsidian / Xbox Game Studios)
  • HyperDot (Gry Plemiona)
  • The Last of Us Part II (Niegrzeczny pies / SIE)
  • Watch Dogs Legion (Ubisoft Toronto / Ubisoft)

Najlepsza gra VR / AR

  • Marzenia (cząsteczka medialna / SIE)
  • Okres półtrwania: Alyx (zawór)
  • Iron Man VR firmy MARVEL (Camoflaj / SIE)
  • GWIEZDNE WOJNY: Eskadry (Motive Studios / EA)
  • The Walking Dead: Święci i grzesznicy (Skydance Interactive)

Najlepsza gra akcji

  • DOOM Eternal (oprogramowanie id / Bethesda)
  • Hades (Gry nadolbrzymów)
  • Okres półtrwania: Alyx (zawór)
  • Nioh 2 (drużynowy ninja)
  • Streets of Rage 4 (DotEmu)

Najlepsza gra akcji/przygodowa

  • Assassin’s Creed Valhalla (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
  • Duch Tsushimy (Sucker Punch / SIE)
  • Spider-Man firmy MARVEL: Miles Morales (Igrzyska na bezsenność / SIE)
  • Ori and the Will of the Wisps (Moon Studios / Xbox Game Studios)
  • Star Wars Jedi: Upadły zakon (Respawn / EA)
  • The Last of Us Part II (Niegrzeczny pies / SIE)

Najlepsza gra RPG

  • Remake Final Fantasy VII (Square Enix)
  • Uderzenie Genshina (miHoYo)
  • Persona 5 Royal (Atlus, P Studios)
  • Wasteland 3 (inXile Entertainment / Koch)
  • Yakuza: Jak smok (Ryu Ga Gotoku Studio / Sega)

Najlepsza gra walki

  • Granblue Fantasy: Versus (Arc System Works / Cygames)
  • Mortal Kombat 11 / Ultimate (NetherRealm Studios / WB Games)
  • Street Fighter V: Edycja Mistrzowska (Dimps / Capcom)
  • One Punch Man: Bohater, którego nikt nie zna (Spike Chunsoft / Bandai-Namco)
  • UNDER NIGHT IN-BIRTH Exe: Late (Francuski Chleb / Arc System Works)

Najlepsza gra rodzinna

  • Animal Crossing: Nowe Horyzonty (Nintendo)
  • Crash Bandicoot 4: Nadszedł czas (Zabawki dla Boba / Activision)
  • Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver)
  • Mario Kart Live: Home Circuit (Velan Studios / Nintendo)
  • Minecraft Dungeons (Mojang / Double Eleven / Xbox Game Studios)
  • Paper Mario: Król Origami (Intelligent Systems / Nintendo)

Najlepsza gra symulacyjna / strategiczna

  • Crusader Kings III (Paradox Development Studio / Paradox)
  • Desperados III (Gry Mimimi / THQN)
  • Gears Tactics (Obrażenia rozpryskowe / The Coalition / Xbox Game Studios)
  • Microsoft Flight Simulator (Asobo / Xbox Game Studios)
  • XCOM: Oddział Chimer (Firaxis / 2K)

Najlepsza gra sportowa / wyścigowa

  • Brud 5 (Codemasters Cheshire / Codemasters)
  • F1 2020 (Codemasters Birmingham / Codemasters)
  • FIFA 21 (EA Vancouver / EA Sports)
  • NBA 2K21 (koncepcje wizualne / 2K)
  • Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 (Vicarious Visions / Activision)

Najlepsza gra wieloosobowa

  • Animal Crossing: Nowe Horyzonty (Nintendo)
  • Wśród nas (InnerSloth)
  • Call of Duty: Warzone (Totem Nieskończoności / Kruk / Activision)
  • Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver)
  • Waleczność (Igrzyska Zamieszek)

Najlepsza debiutancka gra

  • Carrion (Studio gier Phobia / Devolver)
  • Mortal Shell (zimna symetria / Playstack)
  • Raji: An Ancient Epic (Gry kiwające głowami)
  • Röki (wielokątny domek na drzewie / gry CI)
  • Fas___bia (gry kinetyczne)

Twórca treści roku

  • Alanah perce
  • NickMercs
  • TimtheTatman
  • Jay Ann Lopez
  • Valkyrae

Najlepsza gra e-sportowa

  • Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward / Raven / Activision)
  • Counter-Strike: Global Offensive (Zawór)
  • Fortnite (epickie gry)
  • League of Legends (Igrzyska Zamieszek)
  • Waleczność (Igrzyska Zamieszek)

Najlepszy sportowiec e-sportowy

  • Ian „Crimsix” Porter / Call of Duty
  • Heo „Showmaker” Su / League of Legends
  • Kim „Kanion” Geon-bu / League of Legends
  • Anthony „Shotzzy” Cuevas-Castro / Call of Duty
  • Matthieu „ZywOo” Herbaut / CS: GO

Najlepszy zespół e-sportowy

  • DAMWON Gaming / League of Legends
  • Imperium Dallas / Call of Duty
  • San Francisco Shock / Overwatch League
  • G2 Esports / League of Legends
  • Sekret zespołu / DOTA2

Najlepsze wydarzenie e-sportowe

  • Premiera BLAST: wiosenne finały europejskie E2020 (CS: GO)
  • Mistrzostwa Ligi Call of Duty 2020
  • IEM Katowice 2020 (CS:GO)
  • Mistrzostwa Świata League of Legends 2020
  • Wielkie finały Overwatch League 2020

Najlepszy gospodarz e-sportu

  • Eefje „Sjokz” Depoortere
  • Alex „Maszyna” Richardson
  • Alex „Goldenboy” Mendez
  • James „Dash” Patterson
  • Jorien „Sheever” van der Heijden